شرکت فرداد تجارت

فرداد تجارت آرمیتا

پگ معده

پگ معده ( پگ گاستروستومی ) چیست؟

پگ معده روش تغذیه برای افرادی که به دلیل مشکلاتی نظیر بیماری‌های عصبی یا مشکلات بلعیدن نمی‌توانند به صورت طبیعی غذا بخورند، یک راه حل است. زیرا این لوله به صورت مستقیم به معده دسترسی دارد و امکان تغذیه مستقیم از طریق آن را فراهم می‌کند.

مصرف پگ معده ممکن است در مواردی که نیاز به تغذیه مداوم یا موقت دارید، به شدت مفید باشد. این روش می‌تواند به جلوگیری از مشکلات تغذیه‌ای، حفظ وزن، و بهبود کیفیت زندگی افرادی که به دلیل محدودیت‌های بلعیدن نیاز به تغذیه خصوصی دارند، کمک کند.

 

پگ گذاری معده (PEG) که به عنوان گاستروستومی آندوسکوپی از راه پوست شناخته شده است، یک روش جراحی است که برای قرار دادن لوله تغذیه مستقیماً در معده بیماران استفاده می‌شود. این روش معمولاً به عنوان یک راه حل درمانی برای افرادی که به دلیل مشکلات مختلف، از جمله بیماری‌ها یا جراحی‌هایی که باعث ناتوانی در دریافت غذا از طریق دهان شده‌اند، استفاده می‌شود.

از پگ معده در شرایط مختلفی که افراد نمی‌توانند به صورت طبیعی غذا مصرف کنند، استفاده می‌شود. به عنوان مثال:

  • بیماری‌های عصبی:

افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی مانند ام‌اس (اسکلروز چندگانه) که ممکن است توانایی بلعیدن را از دست داده باشند.

  • سکته مغزی:

افرادی که در اثر سکته مغزی ناتوان در بلعیدن شده‌اند.

  • تروما یا جراحی:

بیمارانی که در نتیجه تروما یا جراحی به مشکلات بلعیدن یا ناتوانی در دریافت غذا ازطریق دهان مبتلا شده‌اند.

  • بیماری‌های عضلانی:

افراد مبتلا به بیماری‌های عضلانی که توانایی استفاده از عضلات بلعشان را از دست داده‌اند.

  • تشنج‌های گلو:

افراد با تشنج‌های مزمن گلو که باعث مشکلات در بلعیدن می‌شوند.

پگ معده به افراد این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به استفاده از دهان، مستقیماً از طریق لوله تغذیه تغذیه بخورند. این بهبود در تغذیه و جلوگیری از مشکلات ناشی از ناتوانی در بلعیدن، به افراد این امکان را می‌دهد تا زندگی روزمره خود را بهبود بخشند.

قبل از تصمیم به انجام این روش، همواره مشاوره با پزشک و تیم بهداشتی مرتبط مهم است. این تصمیم باید با توجه به وضعیت حال بیمار و نیازهای او گرفته شود.

استفاده از تجهیزات پزشکی از منابع معتبر و با کیفیت بالا بسیار مهم است. برای خرید پگ معده یا لوله تغذیه پرکاتانئوس گاستروستومی، بهتر است از تأمین‌کنندگان و شرکت‌های معتبر و معتبری استفاده شود.

پگ معده از دسته محصولات تجهیزات گوارشی شرکت فرداد تجارت با کیفیت عالی همراه با گارانتی به فروش میرسد.